Джокович в 4-ия кръг, след като победи Ечвъри в своя 100-ти мач на Откритото първенство на Австралия
AP News | 2024-01-19 | 13:32:34

МЕЛБЪРН, Австралия (АП) — Новак Джокович започва да навлиза във форма за Големия шлем, печелейки в поредни сетове в петък за първи път в турнира с 6-3, 6-3, 7-6 (2) победа над Томас Мартин Ечевъри в мача 100 на Откритото първенство на Австралия.

24-кратният мейджър победител е 92-8 в Мелбърн Парк , където той спечели титлата 10 пъти и е в поредица от 31 победи.

Само Роджър Федерер (117) и Серена Уилямс (105) са изиграли повече мачове на първия мейджър за сезона.

Джокович имаше здравословни проблеми и се справяше с възпалена дясна китка. Той загуби сетове във всеки от първите два кръга срещу 18-годишния хърватски квалификант Дино Примзич и Алексей Попирин, когато предизвика хищник да „каже това в очите ми“.

Срещу 24-годишния Ечевъри той дори не се сблъска с точка за пробив.

Не, че поставеният под 30-о място Ечевъри не го предизвика, наистина търсейки неговите удари от земя и преследвайки дропшотове – до точката, в която той трябваше да се отклони от корта, за да избегне мрежата в третия сет и едва не се блъсна в стола на съдията.

Джокович, докато се доближаваше до победата, започна да слага показалец на ухото си, след като удари уинъри, носейки повече подкрепа и шум от публиката на Rod Laver Arena.

След като затвори с чифт аса, за да се премести в четвъртия кръг тук за 16-ти път, празнуването му беше спокойно.

„Беше страхотен мач“, каза Джокович. „Най-доброто ми представяне по време на този турнир. Доволен съм от начина, по който играх, особено от първите два сета.

„Той повиши нивото си в третия сет (и) се изравнихме.“

Джокович ще играе или с №16 Бен Шелтън, или с №20 Адриан Манарино , които играха вечерен мач от трети кръг на Kia Arena. Джокович излезе на корта, когато бяха в първия сет, и беше завършен, докато мачът между Шелтън и Манарино все още продължаваше.

Джокович победи Шелтън на полуфиналите на US Open един мач, преди да вземе рекорда си за 24-ти сингъл от Големия шлем заглавие.

Коментарите, приписвани му във френските медии по-рано през седмицата, показват, че Джокович се е подиграл на „Затвори телефона!“ на Шелтън. празнуващ жест след тази победа като отмъщение за някаква неспортна провокация.

Шелтън не искаше да обсъжда това след предишните си кръгове.

Потенциалните четвъртфиналисти в тази секция са австралийският вицешампион от 2023 г. Стефанос Циципас, който победи Лука Ван Аше с 6-3, 6-0, 6-4 и номер 12 Тейлър Фриц, който удържа Фабиан Морозсан 3-6, 6-4, 6-2, 6-2.

Не. 4 Jannik Sinner е в гореща форма в долната част на тази половина на жребия, напредвайки към осминафиналите без загубен сет след победа с 6-0, 6-1, 6-3 над Sebastian Baez. След това той се изправя срещу 15-ия поставен Карен Хачанов, който победи Томас Мачак с 6-4, 7-6 (4), 4-6, 7-6 (5).

В друг нощен мач, местната надежда Алекс de Minaur продължи серия си с 6-3, 6-3, 6-1. победа над Флавио Коболи.